hd film izle film izle demirdöküm demirdöküm servis bosch servis vaillant servis eca servis ariston servis
 

BEDESTEN

Bedestenler, Kervansaraylar, Hanlar, Çarşılar, Köprüler, Ticarî ve Sosyal Yapılar, Ticaret Tarihi...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Bedestenler KÜTAHYA - BÜYÜK BEDESTEN'DE SORUNLAR BİTMİYOR

KÜTAHYA - BÜYÜK BEDESTEN'DE SORUNLAR BİTMİYOR

E-mail Print PDF

Kütahya Büyük Bedesten

Kütahya Belediye Başakanı Mustafa İça'nın gayretleriye restore edilen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katkılarıyla, Kütür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açılışı yapılan Büyük Bedesten'in sorunlarının bitmediği Büyük Bedesten Esnafı ve Terziler Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri tarafından dile getirildi.

Terziler Odası Başkanı Bekir Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Nermin Mumcuoğlu Büyük Bedesten'deki esnafların istekleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek, Kütahya Belediyesi ve Kütahya Valiliği tarafından büyük gayretlere yapılan Büyük Bedestendeki sorunların bitmediğini dile getirdiler. Büyük bedesten'de 20 adet dükanın olduğunu hatırlatan Durmuş, bu dükkanlardan bedestendeki olumsuzluklar yüzünden sadece 8 tanesinin hizmet verdiğini belirterek esnafların kendisine iletmiş oldukları sorunları sıralayarak konuşmasına şöyle devam etti: "Kütahya için çok büyük bir öneme ve kültüre sahip olan Büyük Bedesten valiliğimiz ve belediyemiz tarafından restore edilerek hizmete açıldı. Ancak bedestenin çok büyük olması ve tarihi değerenin olmasından dolayı ısıtma sistemi döşenmedi ısıtma sistemi döşenmediği için bedestenin içi ısıtılamıyor. Isıtılamayan bedesten, esnafın iş yapmasını engelliyor."

 

Esnafın sorunlarının yetkililer tarafından ciddiye alınması gerektiğini belirten, Terziler Odası Başkanı, esnafların kendi çabalarıyla dükkanlarının önlerine gece lambasına benzer lambaları monte ettiklerini söyledi. Ancak bu labalarında yeteri derecede aydınlatama ortamı sağlayamadığını sözlerine ekledi.

Büyük Bedesten'in sorunlarını sıralayan dükkan sahipleri; "Bedesten çok soğuk ve biz kendi imkanlarımızla bedesteni ve dükkanlarımızı ısıtamıyoruz. Soğuktan dolayı bazı arkadaşlarımız hasta oluyor. Ayrıca bedestenin içi çok soğuk olduğu için de müşteri içeri girmiyor. Bedestenin tanıtımı yeteri kadar yapılamadığı için Kütahyalıların birçoğu burada bir bedesten olduğundan haberleri yok. Birçok arkadaşlarımızla zararına çalışıyoruz. Bedestenin giriş kapısının camlı sürgülü kapı olması gerekiyor." şeklinde Büyük Bedesten ile ilgili sorunları vurguladılar. (M. AKSU)

http://www.akisgazetesi.com/read_detail.php?id=4403

 


nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat