hd film izle film izle demirdöküm demirdöküm servis bosch servis vaillant servis eca servis ariston servis
 

BEDESTEN

Bedestenler, Kervansaraylar, Hanlar, Çarşılar, Köprüler, Ticarî ve Sosyal Yapılar, Ticaret Tarihi...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa İpek Yolu “İpek Yolu (Ayaş-Sapanca Koridoru) Turizmi Geliştirme Çalışmaları”

“İpek Yolu (Ayaş-Sapanca Koridoru) Turizmi Geliştirme Çalışmaları”

E-mail Print PDF

İPEK YOLU

“İpek Yolu (Ayaş-Sapanca Koridoru) Turizmi Geliştirme Çalışmaları” Sakarya, Bolu ve Ankara illeri, Sapanca, Geyve, Taraklı, Göynük, Mudurnu, Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Ayaş ve ayrıca İznik ilçeleri mülki amirleri, belediye başkanları; ilgili kamu kurum/kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılımları ile Ankara’da düzenlenmiştir.

 

ALAN İNCELEMESİ:

 

Alan incelemeleri 2004 yılı Eylül ayı içerisinde yapılmıştır.

 

I. ÇALIŞTAY:

 

26-27 Aralık 2004 tarihleri arasında kamu, sektör temsilcileri, STK ve üniversiteden temsilcilerinden oluşan 76 kişilik bir grubun katılımıyla gerçekleştirilmiştir

 

II. ÇALIŞTAY (EYLEM PLANI İZLEME TOPLANTISI):

II. İpek Yolu Çalıştayı, 24 Haziran 2005 tarihinde Adapazarı, Bolu illeri ile Sapanca, Geyve, Taraklı, Göynük, Mudurnu, Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Ayaş ilçeleri mülki amirleri, belediye başkanları; ilgili kamu kurum/kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinden oluşan 64 kişilik bir katılımla Sapanca/Sakarya’da düzenlenmiştir.

 

TURİSTİK ÜRÜN OLUŞTURMA VE PAZARLAMA SEMİNERİ:

 

29-30 Kasım 2005 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Ozanay OMUR ve eğitimci Cem KÜÇÜKTEPEPINAR tarafından bölgede turizm ile doğrudan ilgisi olan esnaf gruplarına ve ev hanımlarına yönelik olarak “Turistik Ürün Oluşturma ve Pazarlama Semineri” düzenlenmiştir.

 

TURİSTİK ÜRÜN OLUŞTURMA VE PAZARLAMA ÇALIŞMALARININ DEĞERLENDİRİLMESİ:

 

Düzenlenen eğitim seminerleri sonrası oluşturulan turistik ürünlerin incelenmesi ve pazar şanslarının değerlendirilmesi için 20-24 Mart 2006 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Ozanay OMUR, İpek Yolu Güzergahında bulunan 9 ilçede (Sapanca, Geyve, Taraklı, Göynük, Mudurnu, Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Ayaş) incelemelerde bulunmuştur.

 

BİLGİLENDİRME VE TANITMA TURU:

 

14 – 16 Eylül 2006 tarihleri arasında düzenlenen bilgilendirme ve tanıtım turuna Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, basın kuruluşları ve İngiltere Büyükelçiliği’nden olmak üzere toplam 27 kişi katılmıştır.

İçeriği Hazırlayan: Kültür ve Turizm Uzmanı Serkan KILIÇ

http://aregem.kulturturizm.gov.tr/belge/1-76380/ipek-yolu.html

 


nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat