hd film izle film izle demirdöküm demirdöküm servis bosch servis vaillant servis eca servis ariston servis
 

BEDESTEN

Bedestenler, Kervansaraylar, Hanlar, Çarşılar, Köprüler, Ticarî ve Sosyal Yapılar, Ticaret Tarihi...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Haberler KARGI HAN'IN TAPUSU HAZIRLANIYOR

KARGI HAN'IN TAPUSU HAZIRLANIYOR

E-mail Print PDF

Antalya Manavgat - Kargı HanAntalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Beydiği köyünde bulunan tarihi Kargı Han’ın tapu kaydı için Kaymakamlık ve İlçe Tapu Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, imza töreninde, Kargı Han’ın Manavgat-Konya arasında yıkılmayan tek Selçuklu hanı olduğuna dikkati çekti. Hanın tapu kaydının bulunmadığını ifade eden Türkoğlu, "Tarihi Selçuklu hanını en kısa sürede Vakıflar Genel Müdürlüğü ile onararak kültür mirasımıza dahil edeceğiz ve hep birlikte çok yakın zamanda burada kahve içeceğiz" dedi.

Manavgat Tapu Kadastro Bölge Müdürü Bilal Curabaz da kadastro haritası olmayan bir taşınmaz üzerinde devlet ya da kişilerin onarım yapabilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, şöyle devam etti: ”Vakıflar Bölge Müdürlüğünce tarihimizde önemli bir yer tutan, kültürel değeri olan Kargı Han’da restorasyon projesi yapılıp, buranın çocuklarımıza sunulabilmesi için öncelikle kadastrosunun yapılması ve tapusunun oluşturulması gerekiyordu. Kargı Han’ın bulunduğu bölgenin hızlı şekilde kadastrosunun yapılabilmesi için bu protokolü imzalıyoruz.”

 


nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat