hd film izle film izle demirdöküm demirdöküm servis bosch servis vaillant servis eca servis ariston servis
 

BEDESTEN

Bedestenler, Kervansaraylar, Hanlar, Çarşılar, Köprüler, Ticarî ve Sosyal Yapılar, Ticaret Tarihi...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Haberler BURSA - ANADOLU ARASTASI TANITILDI

BURSA - ANADOLU ARASTASI TANITILDI

E-mail Print PDF

Bursa Merkez Nilüfer Belediyesinin hayata geçirmeye çalıştığı Anadolu Arastası projesi şekillenmeye başlandı. Bu kapsamda Bursa’da yaşayan Kastamonululara Anadolu Arastası’nda bulunacak Kastamonu evi tanıtıldı.

Bursa’da yaşayan Kastamonulular geleneksel iftar programında bir araya geldi. Düzenlenen iftar programında Anadolu Arastası Kastamonu Evi projesi ve dernek faaliyetleri değerlendirildi.

Kastamonu ve Çevre İlleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tiftik, düzenlenen programında Kastamonululara dernek çalışmaları ve kurulmakta olan Kastamonu evi projesi hakkında bilgi verdi.

Nilüfer Belediyesi öncülüğünde başlatılan proje, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in çabaları ile 170 dönüm arazi hemşehri derneklerine hibe edildi. Hemşehri dernekleri de birleşerek, Anadolu Arastası Kooperatifi’ni kurdu. Balkanların ve Kafkasların da içinde bulunduğu proje aynı zamanda 81 ili kapsayacak şekilde planlandı ve yöresel mimarinin bu alanda hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada iftar programı uydu üzerinden 165 ülkeye canlı yayınlanarak program tüm dünyadaki Kastamonululara ulaştırıldı.

2011-08-26

http://www.yenibursa.com/Anadolu-Arastasi-Tanitildi-30730.html

 


nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat gebze evden eve nakliyat